پارکت لمینت با پارکت های چوبی چه تفاوتی دارد؟

• پارکت (بدلیل اینکه جنسش از چوب درخت است) نسبت به آب و گاهی رطوبت بسیار حساس است و تا حد ممکن باید کاری کنید که با آب تماس نداشته باشد و یا سطح آن تا حد امکان رطوبت نکشد و خشک نگه داشته شود. • بعضی از پارکت ها (به ویژه آنهایی که از جنس چوب درخت بلوط هستند) گاهی دارای لکه ها و رده هایی هستند که بسیاری از افراد ظاهر آنرا چندان نمی پسندند. این درخت دارای چوب بسیار مقاومی است و از نوع درختان پهن برگ است. پارکت لمینت از جنس الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) یا HDF بوده و همانند پارکت مستقیما از چوب درختان ساخته نمی شود. لمینیت و یا همان لمینت نیز کفپوش چوبی است که بر خلاف پارکت به صورت مستقیم از الوار چوب تولید نمیشود بلکه از الیاف چوب فشرده و به عبارت دیگر HDF میباشد که همین امر سبب شده تا مقاومت و طول عمر بالاتری به نسبت پارکت داشته باشد. علاوه بر طرح و رنگ، کیفیت الیاف موکت اهمیت زیادی دارد.

۳ – پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود ، پس از اجرای کامل ، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند. کافی است تا متر طول این محیط ها نیز محاسبه و به صورت شاخه ای درخواست نمایید.و در نهایت بر اساس همان مساحت میزان فوم سایلنت مورد نیاز در زیر لمینت را بدست آورید. یا روش دیگر این است که به صورت شماتیک یک نقشه روی کاغذ رسم کنید و اندازه هر دیوار را روی نقشه بنویسد و همراه خود به دفتر فروش بیاورید تا هنگام خرید کارشناس فروش میزان مورد نیاز پارکت و قرنیز را برای شما محاسبه نماید. هنگام نصب لمینتها باید درز انبساط در نظر گرفت، در نتیجه پس از پایان نصب باید قرنیز تهیه کرد و این درزها را پوشاند. در عوض پیش از نصب کفپوش PVC باید زیرسازی انجام شود که برای لمینت چنین کاری ضرورت ندارد.

آسمونی در این بخش برای آشنایی شما عزیزان با کفپوش پارکت، به معرفی کفپوش پارکت و تفاوت آن با دیگر کفپوش ها می پردازد. از موضوعات مهم دیگر در زمان خرید پارکت در نظر گرفتن بودجه شما است، برخی از پارکت ها بسیار گران هستند و برخی قیمت مناسبی دارند شما باید علاوه بر نکات دیگر به بودجه خود نیز توجه کنید. سپس در مرحله بعد، پس از خشک شدن چسبهای بکار رفته و سفت شدن لایه های پارکت، سطوح بیرونی آنرا که روی آن قرار دارند را سابیده و بعد لاک می زنند تا صاف شود. امروزه کفپوشهای جدیدی با مواد ام دی اف و اچ دی اف نیز استفاده میشوند که لمینت نام دارند و به اشتباه با نام پارکت در بازار عرضه میشود. ایران، آمریکا، ترکیه ، اوکراین و چین این درخت رشد و پرورش داده میشود. 3 – استفاده از پارکت چوبی از رشد قارچ و کپک در کف منزل جلوگیری می کند.

برای خرید پارکت باید بودجه ای مناسب را انتخاب کنید.

این طرح زیبا و شکیل همه نگاه ها را خیره می کند. پوشش کف اگر به درستی انتخاب شود میتواند هماهنگی خاصی با مبلمان و نورپردازی خانه پیدا کند و محیطی گرم و دوستداشتنی را برایتان به ارمغان بیاورد. برای خرید پارکت باید بودجه ای مناسب را انتخاب کنید. البته نخریدن پارکت ارزان دلیل بر خرید پارکت گران نبوده و برای یک خرید خوب باید از فروشگاهی معتبر و با قیمتی مناسب کفپوشی باکیفیت را خریداری نمایید. کفپوش پارکت لمینت در برابر خراش و محو شدگی طرح، مقاوم است و علاوه بر این تمیز کردن و نگهداری آسانی نیز دارد. شما میتوانید با پارچهای مرطوب یا تی سطح لمینت را تمیز کنید، اما برای پارکت باید از موادی خاص استفاده کنید تا به پوشش محافظ آن آسیبی نرسد و ورم نکند. محل مورد نظر باید حتما صاف و بدون فرورفتگی و یا برآمدگی باشد. طول و عرض فضای مورد نظر را در نظر بگیرید.

About مهرداد قبیله

Check Also

ساختار پارکت از چیست؟

شرکت تولید کننده انواع پارکت های چوبی، لمنیت، تمام چوب و دیگر محصولات کف برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *