پارکت آرتا-لمینت آرتا

پارکت به کفپوش هایی اطلاق می گردد که جنس آنها از چوب طبیعی درختان می باشد، پارکت را به کف می چسبانند، پس از چسباندن و خشک شدن چسب، برای صاف و صیقلی کردن سطح روی آن را ساب و سپس لاک می زنند تا یکدست و براق شود، اینگونه پارکت ها نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت آب خوردگی سریعا دچار تورم می شوند یا به اصطلاح باد می کنند، پارکت در اثر برخورد اشیاء نوک تیز سریعا آسیب دیده و خش می افتد، و پس از گذشت چند سال لازم است تا سطح آن مجددا ساب و لاک زده شود چرا که دیگر برق و جلای اولیه را نخواهد داشت. در بخش های دیگری بنده نیز مشاهده کرده ام که بعضا فروشنده ها عنوان میکنند که این مدل پارکت – لمینت است و یا همین لمینت است که جای پارکت هم کار میکند، اما در واقع این طوری نیست، لمینت ضخامت 8 میل دارد ولی پارکت ضخامت 16 میل دارد در کمترین ضخامت آن را خواهد داشت، همچنین از دیگر تفاوت آن این است که پارکت ها به صورت چسب خواهید چسبید اما لمینت را شما باید زیر آن فوم سایلنت نصب کنید و سپس به صورت کلیک شدن در هم نصب کنید، همچنین بعد از نصب پارکت باید در ابتدا پارکت شست شو شود تا گرد و خاک ها برش کاری برداشت شود و در نهایت ساب زده شود تا نمای و جلوه بصری چوب آن تا مدت ها در منزل و یا محیط باشد.

 

مقاوم و با دوام است که به راحتی تمیز و البته نصب میشود.

 

هر تایل از پارکت آرتا دارای ضخامت 8 میلیمتری است عرض آن 20 سانتیمتر و طول هر تایل لمینت آرتا حدودا 130 سانتیمتر است و در هر بسته بندی تایل لمینت آرتا 8 تایل قرار دارد. عوامل دیگری که در قیمت پارکت تاثیر می گذارد ضخامت و درجه سایشی و همچنین اجرت نصب است. پارکت آرتا کد 775 یکی از محصولاتی است که دارای مغزی HDF با دانسیته (چگالی) بالا و لایه روکش با مقاومت AC4 است که مناسب برای مصارف مسکونی و اداری با تردد متوسط است. پارکت آرتا کد 785 یکی از محصولاتی است که دارای مغزی HDF با دانسیته (چگالی) بالا و لایه روکش با مقاومت AC4 است که مناسب برای مصارف مسکونی و اداری با تردد متوسط است. پارکت لمینت موادی مقاوم و با دوام است که به راحتی تمیز و البته نصب میشود. 3. لایهی طرح: لایهی طرح توسط دستگاههای پیشرفته چاپ میشود و به مغز HDF لمینت میشود، دلیل نام گزاری پارکت لمینت، به این دلیل است.

2. کلیک: هر تایل لمینت توسط کلیک هر پارکت به هم چفت میشود و دیگر نیازی نیست که از چسب و میخ استفاده کنیم. توصیه می کنیم بعد از تعویض پارکت چوبی ، در صورتی که مواردی که گفته می شود را رعایت کنید ، یا نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید تا سال های طولانی عمر می کند ، البته بنظر می رسد پارکت لمینت هم می تواند انتخاب فوق العاده ای باشد. کارخانه ها و تولیدی های با قدمت زیادی هستند که در کشورمان در حال کار هستند که یکی از با سابقه ترین آن ها را می شود در گروه صنعتی آرتا نام برد. 2- پارکت لمینت ها به علت اینکه به کف چسب نمی خورند کف زیرین خود را خراب نمی کنند به عنوان مثال اگر کفی سنگ فرش باشد و از روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم بدون اینکه کوچکترین آسیبی به کف سنگ زیرین وارد شود می توانیم این کار را انجام دهیم.

8- سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود. 4- پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود پس از اجرای کامل تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کند. ممکن است فکر کنید کف پوش اصلاً مهم نیست و فقط قسمت کوچکی از دکوراسیون خانه است ، اما بدون کف مناسب ، طراحی کلی شما کامل نخواهد شد. از قرار دادن مستقیم اجسام سنگین بدون محافظ و پایه چرخ دار بر روی هر نوع پارکتی جدا خودداری کنید. 1- پارکت لمینت ها به هنگام نصب به کف چسب نمی خورند بلکه با شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد به صورت نر و ماده درون یکدیگر قرار می گیرند و هرچه متراژ کار بالاتر می رود وزن لمینت های در هم قفل شده نیز به نسبت بیشتر می شود و همین وزن یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.

منبع : پارکت لمینت آرتا

About مهرداد قبیله

Check Also

ساختار پارکت از چیست؟

شرکت تولید کننده انواع پارکت های چوبی، لمنیت، تمام چوب و دیگر محصولات کف برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *